Házenkáři získali oba body

Baník nadělit třicítku

Kříše – Příchovice B 30:24 (15:11)

Ve třetím kole hostili házenkáři Baníku Kříše dalšího těžkého soupeře, vloni páté Příchovice B. Pro stále nezpůsobilé hřiště se hrálo ve Stupně. Baník šel do utkání trochu s obavami, protože se musel proti minulému zápasu obejít bez nemocného Štefana v brance a v obraně bez Procházky a Matouška. Do branky nastoupil mladší z brankářské dvojice – Tomáš Krhounek a nutno říci, že se svého nelehkého úkolu zhostil, i přes obdržené branky, velice dobře. V obraně nastoupil letos poprvé Purma a jeho zkušenost byla znát. Střídal R. Franta a Potůček. Útok hrál v tradičním složení.

Utkání bylo v úvodu vyrovnané. Domácí se ujali vedení Horejšem, hosté brzy vyrovnali. Cajthaml poslal Baník znovu do vedení – příchovičtí opět vyrovnali. Takto se družstva střídala ve vedení prvních deset minut, i když nováček měl mírně navrch a pomalu začal zvyšovat skóre ve svůj prospěch. V poločase domácí vedli 15:11. Po změně stran byl obraz hry stejný. Hostům se sice v polovině druhého poločasu podařilo snížit na rozdíl dvou branek, ale to bylo z jejich strany vše. Nováček opět zapnul ve všech řadách a začal zvyšovat skóre až na konečných 30:24.

Při střelecké chuti byli zase Horejš s deseti brankami a Cajthaml s devíti góly, Kratochvíl s Berkou přidali po pěti a jedenkrát byl úspěšný Liška. Za hosty Duchek 10, Nohavec 6, Weinfuter 4, Sedláček a Tykvart po 2. Rozhodoval Toman z Újezda. Domácí dokázali i v neúplné sestavě zkušenější hosty porazit. Sestava: Krhounek – Háněl, Purma, Tomášek (Franta, Potůček) – Horejš, Cajthaml, Kratochvíl, Berka, Liška.