Baník podlehl až v závěru

Kyšice – Kříše 17:14 (7:9)

Ve druhém kole zajíždělo družstvo Baníku do Kyšic, kde sehrálo v domácím družstvem, vloni čtvrtým v tabulce, vyrovnané utkání. Úvod byl oboustranně chudý na branky. V sedmé minutě byl stav 1:1. Potom se družstva střídala ve vedení a těsně před závěrem poločasu naše družstvo uteklo o dvě branky, takže v poločase vyhrávalo 7:9.

Nutno říci, že se hrálo na obou stranách tvrdě, což rozhodčí Nykles připustil. Po poločase domácí vyrovnali na 9:9 a pak se opět družstva střídala ve vedení až do dvacáté minuty druhého poločasu, kdy byl stav 12:12. Potom domácí utekly až na 16:12, když všechny čtyři branky vstřelili z trestných hodů. Naši útočníci se v té době ke střelbě příliš nedostali, protože za stejné zákroky, za které byla naše obrana potrestána trestným hodem bylo našim útočníkům odpískáno prorážení.

V závěru zápasu jsme obdrželi ještě jednu branku a podařilo se nám dvě vstřelit, takže jsem zkorigovali na konečných 17:14. Stínem utkání byla půl minuty před koncem oboustranná potyčka mezi hráči. Když v uvedené době Cajthaml vstřelil naši 14 branku, vyběhl na něj domácí brankař a začal ho postrkovat. Naši hráči se snažili spoluhráče bránit. Ze šarvátky vyšel náš Matoušek s osobním trestem. Za závěrečném incidentu i na celkovém výsledku zápasu se podepsal svým nepřesvědčivým výkonem i rozhodčí Nykles, který po celou dobu připustil velice tvrdou hru.

Branky vstřelili: Cajthaml 10, Horejš, Kratochvíl, Berka a Liška po 1.

V příštím kole přivítáme Příchovice B a vzhledem k prováděným úpravám na našem hřišti se bude hrát opět ve Stupně.