Baník utrpěl vysokou porážku

Hůrky – Kříše 21:7 (10:3)

 

            V neděli 12. září zajíždělo družstvo Baníku Kříše do Hůrek. Sestava byla nekompletní – chyběl především kanonýr Horejš, další vysoký útočník Berka v obraně Matoušek a v brance Štefan. Právě proto se odjíždělo s jistými obavami, jak se zápas vydaří. Bohužel naplnily se ty nejčernější představy.

            Hrálo se na mokrém a měkkém písku. V prvních minutách byl zápas ještě poměrně vyrovnaný. Pak se našim útočníkům přestalo dařit, několik střel se odrazilo od tyčí. Štěstěna se naopak přiklonila na stranu Hůrek, jejichž útočníkům se dařilo proměňovat téměř všechny střelecké pokusy. Ve druhém poločase byl obraz hry podobný. Družstvo působilo až odevzdaným dojmem. Střelecky se ještě čtyřikrát prosadil rychlý Cajthaml na vývoji zápasu to ale nemohlo již nic změnit. Domácím se naopak za podpory diváků i nadále dařilo. Zásluhu na tom měl i výborně chytající brankař. Zápas byl rozhodnut. Nezbývalo nic než jen dohrát. Příležitost v obraně pak dostali i méně zkušenější hráči.

            Baník nastoupil v sestavě: Krhounek – Háněl, Tomášek, Procházka, Franta, Potůček, (Purma) – Cajthaml, Liška, Kratochvíl, Fait. Autorem všech sedmi branek byl Cajthaml.

 

Radek Franta